Vishay WSLP1206R0430FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.043ohm, 0.2074V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLP1206R0430FEK.
Introduction Date2013-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLP1206R0430FEK provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP1206.0431%EKE3
RES 0.043 OHM 1% 1W 1206
WSLP1206 .043 1% EK e3