Vishay WSLP1206R0400FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.04ohm, 0.2V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLP1206R0400FEK.
Introduction Date2006-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLP1206R0400FEK provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP1206.041%EKE3
RES 0.04 OHM 1% 1W 1206
WSLP1206 .04 1% EK e3