Vishay WSLP1206R0350FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.035ohm, 0.1871V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLP1206R0350FEA.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLP1206R0350FEA provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP1206.0351%EAE3
RES 0.035 OHM 1% 1W 1206
WSLP1206 .035 1% EA e3