Vishay WSLP1206R0320FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.032ohm, 0.1789V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLP1206R0320FEA.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLP1206R0320FEA provided by its distributors.
Res Metal Strip 1206 32MilliOhm 1% 1W ±75ppm/°C Molded T/R
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP1206.0321%EAE3
RES 0.032 OHM 1% 1W 1206