Vishay WSLP0805R0100FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.01ohm, 0.0707V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLP0805R0100FEK.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLP0805R0100FEK provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP0805.011%EKE3
RES 0.01 OHM 1% 1/2W 0805
WSLP0805 .01 1% EK e3