Vishay WSLP0603R0650FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.065ohm, 0.1612V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLP0603R0650FEA.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLP0603R0650FEA provided by its distributors.
Res Metal Strip 0603 65MilliOhm 1% 2/5W ±75ppm/°C Molded T/R
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP0603.0651%EAE3
RES 0.065 OHM 1% 2/5W 0603