Vishay WSLP0603R0200FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.02ohm, 0.0894V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLP0603R0200FEK.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLP0603R0200FEK provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP0603.021%EKE3
RES 0.02 OHM 1% 2/5W 0603
WSLP0603 .02 1% EK e3