Vishay WSLP0603R0110FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.011ohm, 0.0663V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLP0603R0110FEA.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLP0603R0110FEA provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP0603.0111%EAE3
RES 0.011 OHM 1% 2/5W 0603
WSLP0603 .011 1% EA e3
.011 OHM .4W 1%