Vishay WSL2512R3400FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.34ohm, 0.5831V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R3400FEK.
Related Parts
PanasonicERJ1TRQFR33U
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ1TRQFR36U
Res Thick Film 2512 0.36 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R33L
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 1% 1W ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP1-1622824-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.33ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 0.332 Ohm 1% 1W ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R3400FEK provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.341%EKE3
RES 0.34 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .34 1% EK e3