Vishay WSL2512R3400FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.34ohm, 0.5831V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R3400FEA.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R3400FEA provided by its distributors.
Res Metal Strip 2512 340MilliOhm 1% 1W ±75ppm/°C Molded T/R
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.341%EAE3
RES 0.34 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .34 1% EA e3