Vishay WSL2512R3300JBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.33ohm, 0.5745V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R3300JBA.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Datasheet3 pages17 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERJ-1TRQJR33U
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivityRL73K3AR33JTDF
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
TE Connectivity4-1622825-7
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity4-1622825-7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.33ohm, 0.5745V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRL2512JK-070R33L
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 5% 1W ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R3300JBA provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.335%B43
RES 0.33 OHM 5% 1W 2512
WSL-2512 .33 5% B43