Vishay WSL2512R3300DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.33ohm, 0.5745V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R3300DBA.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupPT2512FK-7W0R33L
Res Current Sense Thick Film 2512 330m Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Molded SMD Emboss T/R
Yageo GroupPT2512JK-7W0R33L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.33ohm, 0.812V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Metal Strip 2512 0.3 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ1TRQFR33U
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TRQJR33U
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivityRL73K3AR33JTDF
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R3300DBA provided by its distributors.
WSL-2512 .33 .5% B43
RES 0.33 OHM 0.5% 1W 2512