Vishay WSL2512R3200FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.32ohm, 0.5657V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R3200FEA.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Related Parts
PanasonicERJ1TRQFR33U
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TRQFR30U
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 300 mΩ, 1 W, ±1 %, ERJ1TRQFR30U
Yageo GroupRL2512FK-070R33L
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 1% 1W ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJB2BFR33V
Res Thick Film 0612 0.33 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1210 0.3 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
RCWE Series 1210 1 W 0.33 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R3200FEA provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.321%EAE3
RES 0.32 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .32 1% EA e3