Vishay WSL2512R3100DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.31ohm, 0.5568V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R3100DBA.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R3100DBA provided by its distributors.
WSL-2512 .31 .5% B43
RES 0.31 OHM 0.5% 1W 2512