Vishay WSL2512R1900FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.19ohm, 0.4359V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R1900FTA.
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Resistor Metal Strip 2512 200m Ohm 1% 1W 75ppm/C Molded SMD Embossed Plastic T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.2ohm, 0.4472V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Metal Strip 2512 0.2 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ1TRSFR18U
Res Thick Film 2512 0.18 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ1TRSFR20U
Res Thick Film 2512 0.2 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R18L
Res Thick Film 2512 0.18 Ohm 1% 1W ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R1900FTA provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.191%R86
RES 0.19 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .19 1% R86