Vishay WSL2512R0710FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.071ohm, 0.2665V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R0710FEA.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE Connectivity1-1625827-1
Fixed Resistor, Metal Foil, 1W, 0.068ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity1-1625827-1
TE ConnectivityTL3AR068FTDG
Res Metal Foil 2512 0.068 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 0.068 Ohm 1% 1W ±800ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 0.075 Ohm 1% 1W ±800ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.075ohm, 0.274V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R0710FEA provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.0711%EAE3
RES 0.071 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .071 1% EA e3