Vishay WSL2512R0710DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.071ohm, 0.2665V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R0710DBA.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R0710DBA provided by its distributors.
WSL-2512 .071 .5% B43
RES 0.071 OHM 0.5% 1W 2512