Vishay WSL2512R0340FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.034ohm, 0.1844V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R0340FEB.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R0340FEB provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.0341%EBE3
RES 0.034 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .034 1% EB e3