Vishay WSL2512R0130FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.013ohm, 0.114V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R0130FEB.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R0130FEB provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.0131%EBE3
RES 0.013 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .013 1% EB e3