Vishay WSL2010R4900DTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.49ohm, 0.495V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2010R4900DTA.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.5ohm, 0.5V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2010R4900DTA provided by its distributors.
RES 0.49 OHM 0.5% 1/2W 2010
WSL-2010 .49 .5% R86