Vishay WSL2010R3800FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.38ohm, 0.4359V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2010R3800FEA.
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2010R3800FEA provided by its distributors.
Res Metal Strip 2010 380MilliOhm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded T/R
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.381%EAE3
RES 0.38 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .38 1% EA e3