Vishay WSL1206R0390FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.039ohm, 0.0987V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL1206R0390FEB.
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL1206R0390FEB provided by its distributors.
RES 0.039 OHM 1% 1/4W 1206
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.039 OHMS,1% TOL, POWER METAL STRIP
WSL-1206 .039 1% EB e3