Vishay WSL0805R0680DBA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.068ohm, 0.1304V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL0805R0680DBA18.
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL0805R0680DBA18 provided by its distributors.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.05 OHMS,0.5% TOL, TIN/PB, BULK, HIGH POWER
RES 0.068 OHM 0.5% 1/4W 0805