Vishay WSL0603R0400FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.1W, 0.04ohm, 0.0632V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL0603R0400FEB.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL0603R0400FEB provided by its distributors.
RES 0.04 OHM 1% 1/10W 0603
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.1 W,0.04 OHMS,1% TOL, POWER METAL STRIP
WSL-0603 .04 1% EB e3