Vishay WSL0603R0100FTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.1W, 0.01ohm, 0.0316V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL0603R0100FTB.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL0603R0100FTB provided by its distributors.
RES 0.01 OHM 1% 1/10W 0603
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.1 W,0.01 OHMS,1% TOL, POWER METAL STRIP
WSL-0603 .01 1% R79