Vishay RWR81S1330FSS73
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 133ohm, 11.5326V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RWR81S1330FSS73.
Related Parts
Ohmite41F125E
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 125ohm, 150V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite41F120E
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 120ohm, 150V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite81F121
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 121ohm, 150V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 130ohm, 11.4018V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 120ohm, 10.9545V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 143ohm, 11.9583V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RWR81S1330FSS73 provided by its distributors.
RES 133 OHM 1W 1% WW AXIAL
EGS-1-80 133 1% RWR81S1330FS S73