Vishay RWR81N21R5FSB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 21.5ohm, 4.6368V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RWR81N21R5FSB12.
IHS
Datasheet4 pages8 years ago
New Yorker Electronics
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20.5ohm, 4.5277V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20ohm, 4.4721V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 19.6ohm, 4.4272V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RWR81N21R5FSB12 provided by its distributors.
Res Wirewound 21.5 Ohm 1% 1W ±20ppm/C 0.001% Silicone AXL Bulk
RES 21.5 OHM 1W 1% WW AXIAL
EGN-1-80 21.5 1% RWR81N21R5FS B12