Vishay RNC50J6041FS
Fixed Resistor, Metal Film, 0.05W, 6040ohm, 200V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RNC50J6041FS.
IHS
Datasheet2 pages23 years ago
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Introduction Date1996-07-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay RNC50J6041FS provided by its distributors.
Res Metal Film 6.04K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C 0.001% Epoxy AXL T/R
6.04K¦¸ ¡À1% 100mW ¡À25ppm/¡æ 3.81mm