Vishay RN65C4993FB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 499000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RN65C4993FB14.
Related Parts
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 499kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 1.75W, 499000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 499000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 453000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 511000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1879622-4
Fixed Resistor, Thin Film, 1W, 470000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RN65C4993FB14 provided by its distributors.
Resistor, metal Film,499Kohms,350Wv,1+/-% Tol,-50,50Ppm-Tc, rn65-Milstyle |Vishay RN65C4993FB14
Military MIL-R-10509/2RN65 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 499kOhm 0.5W 1/2W
CMF-65 499K 1% T-2 RN65C4993F B14