Vishay RN65C1333BRE6
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 133000ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RN65C1333BRE6.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 137000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor Metal Film 120K Ohm 0.1% 1/10W 50ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Bulk
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 133000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 133000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 133000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RN65C1333BRE6 provided by its distributors.
Res Metal Film 133K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Epoxy AXL T/R
RES 133K OHM 1/2W .1% AXIAL
CMF-65 133K .1% T-2 RN65C1333B RE6