Vishay RN60D7321FBSL
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 7320ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RN60D7321FBSL.
IHS
Datasheet5 pages4 years ago
New Yorker Electronics
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 7320ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-7K32
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 7320ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 7320ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-7K32
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 7320ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 6980ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RN60D7321FBSL provided by its distributors.
RES 7.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
CMF-60 7.32K 1% T-1 RN60D7321F BSL