Vishay RN60D5903FBSL
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 590000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RN60D5903FBSL.
Related Parts
Yageo GroupMFR-25FBF52-590K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 590000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Military MIL-R-10509/7RN55 Axial Axial Through Hole Resistor ±1% ±100ppm/C 590kOhms 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 604000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, METAL FILM,604 KILOOHMS,0.125 W,+/-1%,200 V, AXIAL,100 PPM/C,450 VAC
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 560000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD562K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 562000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RN60D5903FBSL provided by its distributors.
RES 590K OHM 1/4W 1% AXIAL
CMF-60 590K 1% T-1 RN60D5903F BSL