Vishay RN60D1150FBSL
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 115ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RN60D1150FBSL.
IHS
Datasheet5 pages4 years ago
New Yorker Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 115ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-115R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 115ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-115R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 121ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 121ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 120ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RN60D1150FBSL provided by its distributors.
RES 115 OHM 1/4W 1% AXIAL
CMF-60 115 1% T-1 RN60D1150F BSL