Vishay RN60C4990BB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 499ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RN60C4990BB14.
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 499ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 500ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 505ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 499ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12BTE499R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 499ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 450ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RN60C4990BB14 provided by its distributors.
Resistor, metal Film,499Ohms,300Wv,.1+/-% Tol,-50,50Ppm-Tc, rn60-Milstyle |Vishay RN60C4990BB14
Military MIL-R-10509/1RN60 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±0.1% ±50ppm/C 499Ohm 0.25W 1/4W
Res Metal Film 499 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Epoxy AXL Bulk