Vishay RN60C2033BB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 203000ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RN60C2033BB14.
IHS
Datasheet5 pages4 years ago
New Yorker Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 221000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Military MIL-R-10509/7RN55 Axial Axial Through Hole Resistor ±0.1% ±50ppm/C 205kOhms 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 221000ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 200000ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 200000ohm, 250V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RN60C2033BB14 provided by its distributors.
Resistor,metal Film,203Kohms,300Wv,.1+/-% Tol,-50,50Ppm-Tc,rn60-Milstyle |Vishay RN60C2033BB14
RES 203K OHM 1/4W .1% AXIAL
CMF-60 203K .1% T-2 RN60C2033B B14