Vishay RN55C4023BRE6
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 402000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RN55C4023BRE6.
IHS
Datasheet5 pages9 years ago
New Yorker Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Military MIL-R-10509/1RN60 Axial Axial Through Hole Resistor ±0.1% ±50ppm/C 400kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 365000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 432000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 422000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 412000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 427000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RN55C4023BRE6 provided by its distributors.
RES 402K OHM 1/8W .1% AXIAL
Rn55C, +/-50 Ppm, 402 Kohm, +/-0.1 % |Vishay RN55C4023BRE6
CMF-55 402K .1% T-2 RN55C4023B RE6
402K OHM .1% 50PPM 1/10W