Vishay RLR05C1400FR
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 140ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RLR05C1400FR.
IHS
Datasheet4 pages9 years ago
Introduction Date1996-07-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay RLR05C1400FR provided by its distributors.