Vishay RLR05C1101GSRE5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 1100ohm, 200V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RLR05C1101GSRE5.
IHS
Datasheet4 pages9 years ago
New Yorker Electronics
Arrow Electronics
Introduction Date2016-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1100ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1200ohm, 250V, 2% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1000ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1200ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD1K10
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1100ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RLR05C1101GSRE5 provided by its distributors.
Rlr05, 1.1 Kohm, +/- 2%, 0.001% Failure Rate |Vishay RLR05C1101GSRE5
RES 1.1K OHM 2% 1/8W AXIAL
ERL-05 1.1K 2% T-1 RLR05C1101GS RE5