Vishay RE65GR215C02
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 0.215ohm, 1.4663V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RE65GR215C02.
IHS
Datasheet5 pages5 years ago
New Yorker Electronics
Arrow Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
TE ConnectivityHSA5R22J
Res Wirewound 0.22 Ohm 5% 10W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA50R22J
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 0.22ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RE65GR215C02 provided by its distributors.
Res Wirewound 0.215 Ohm 1% 10W ±100ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Card
RH-10 .215 1% RE65GR215 C02