Vishay CW0105K100JB12
CW FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 5.1kOhm 13W
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CW0105K100JB12.
IHS
Datasheet3 pages8 years ago
New Yorker Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 5000ohm, 223.6068V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite20J5K0E
20 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 5kOhm 10W
Ohmite20J4K7E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 4700ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite20J5K6E
Res Wirewound 5.6K Ohm 5% 10W ±30ppm/°C Vitreous Enamel AXL
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4700ohm, 153.2971V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5000ohm, 158.1139V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay CW0105K100JB12 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 5100ohm, 225.832V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
RES 5.1K OHM 5% SILICONE WW
CW-10 5.1K 5% B12