Vishay CPCC05200R0JB32
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 200ohm, 31.6228V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CPCC05200R0JB32.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
_legacy Avnet
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-01-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-11-29
LTD Date2021-11-29
Related Parts
OhmiteR5J200E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5.25W, 200ohm, 187V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteR3J200E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 200ohm, 103V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1623788-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 180ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWM3J200E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 200ohm, 250V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623789-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 180ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay CPCC05200R0JB32 provided by its distributors.
Res Wirewound 200 Ohm 5% 5W ±300ppm/°C Ceramic Steatite RDL Thru-Hole Bulk
RES 200 OHM 5W 5% RADIAL
CPCC-5 200 5% B32