Vishay CMF554K5300BEEB
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 4530ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CMF554K5300BEEB.
IHS
Datasheet5 pages5 years ago
New Yorker Electronics
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 4350ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 4640ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 4700ohm, 250V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 4810ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 4220ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay CMF554K5300BEEB provided by its distributors.
1/8W Precision Metal Film Resistors 1/8watt 4.53Kohms .1% T9 25PPM
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 4.53kOhms ±25ppm/C
RES 4.53K OHM 1/2W .1% AXIAL
CMF-55 4.53K .1% T-9 EB e3