Vishay CMF554K0200FHEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 4020ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CMF554K0200FHEK.
IHS
Datasheet5 pages5 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 3.92kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 4220ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 4.32kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 4020ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 4020ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTC4K22
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4220ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay CMF554K0200FHEK provided by its distributors.
CMF Axial Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 4.02kOhms 0.5W 1/2W
RES 4.02K OHM 1/2W 1% AXIAL
METAL-FILM,4.02K OHM,1%,1/8W,100PPM,BULK
CMF-55 4.02K 1% T-2 EK e3