Vishay CCF503K92FKR36
Fixed Resistor, Metal Film, 0.33W, 3920ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Submit Request for Quote
Submit an RFQ to a group of distributors who specialize in finding hard-to-find parts.
Request for Quotation (RFQ)
This request will be sent to the specified suppliers.
(* indicates required field)
Quote request
Suppliers *
Contact details
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CCF503K92FKR36.
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 3920ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FBD3K92
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 3920ohm, 350V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD4K12
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4120ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.33W, 3650ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.33W, 4020ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD3K57
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3570ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay CCF503K92FKR36 provided by its distributors.
Res Metal Film 3.92K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Resistor,Metal Film,3.92KOhms,200WV,1+/-% Tol,-100,100ppm-TC
CCF-50 3.92K 1% T-1 R36