Venkel TFI0402Q-1N8BT
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 5.5556%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Production
Submit Request for Quote
Submit an RFQ to a group of distributors who specialize in finding hard-to-find parts.
Request for Quotation (RFQ)
This request will be sent to the specified suppliers.
(* indicates required field)
Quote request
Suppliers *
Contact details
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Venkel TFI0402Q-1N8BT.
IHS
Datasheet6 pages3 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-03-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Venkel TFI0402Q-1N8BT provided by its distributors.
Thin Film Inductor;0402;High Q;1.8nH;±0.1nH