Venkel TFCR0201-20W-E-2000FT
Fixed Resistor, Thin Film, 0.05W, 200ohm, 15V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Production
Submit Request for Quote
Submit an RFQ to a group of distributors who specialize in finding hard-to-find parts.
Request for Quotation (RFQ)
This request will be sent to the specified suppliers.
(* indicates required field)
Quote request
Suppliers *
Contact details
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Venkel TFCR0201-20W-E-2000FT.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
Geoflip
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-05-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Venkel TFCR0201-20W-E-2000FT provided by its distributors.