Venkel HPTF0603-QP-8061BT
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 8060ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 5ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Venkel HPTF0603-QP-8061BT.
Descriptions
Descriptions of Venkel HPTF0603-QP-8061BT provided by its distributors.
High Power Thin Film CR;0603;1/10W;±5PPM;8.06K;±0.1%