Venkel HPTF0603-QN-1471FT
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1470ohm, 75V, 1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
Submit Request for Quote
Submit an RFQ to a group of distributors who specialize in finding hard-to-find parts.
Request for Quotation (RFQ)
This request will be sent to the specified suppliers.
(* indicates required field)
Quote request
Suppliers *
Contact details
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Venkel HPTF0603-QN-1471FT.
IHS
Datasheet5 pages3 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Venkel HPTF0603-QN-1471FT provided by its distributors.
High Power Thin Film CR;0603;1/10W;±10PPM;1.47K;±1%