Venkel CRS0201-20W-2153FT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 215000ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Production
Submit Request for Quote
Submit an RFQ to a group of distributors who specialize in finding hard-to-find parts.
Request for Quotation (RFQ)
This request will be sent to the specified suppliers.
(* indicates required field)
Quote request
Suppliers *
Contact details
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Venkel CRS0201-20W-2153FT.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-08-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Venkel CRS0201-20W-2153FT provided by its distributors.
Anti-Sulfuration CR;0201;1/20W;215K ;±1%