Venkel CRG0402-P-2001FT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 2000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
Submit Request for Quote
Submit an RFQ to a group of distributors who specialize in finding hard-to-find parts.
Request for Quotation (RFQ)
This request will be sent to the specified suppliers.
(* indicates required field)
Quote request
Suppliers *
Contact details
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Venkel CRG0402-P-2001FT.
IHS
Datasheet4 pages5 years ago
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-10-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Venkel CRG0402-P-2001FT provided by its distributors.